Jak dbać o cerę

Twarz jest naszą wizytówką  i to na nią w pierwszej kolejności zwracamy uwagę, poznając nową osobę. Jest to element naszego wyglądu, który wiele może powiedzieć o naszym wieku, samopoczuciu i podejściu do estetyki. Wygląd twarzy spędza sen z powiek wielu kobietom. Aby była zadbana i  wyglądała promienna, należy pamiętać  o codziennej pielęgnacji, która powinna się składać z kilku etapów.

O czym należy pamiętać

Przede wszystkim każdy stosowany przez nas kosmetyk powinien być odpowiednio dobrany. Warto tutaj zwrócić uwagę na wiek i rodzaj skóry. W przeciwnym wypadku, zamiast pomóc, może tylko zaszkodzić. Produktem, od którego zaczynamy wieczorną pielęgnację, jest płyn micelarny, który usuwa makijaż. Jeśli mamy delikatną skórę warto pomyśleć o olejku lub mleczku. Jednak to nie wszystko. Drugi etap mycia twarzy to zastosowanie pianki lub żelu. Dzięki temu mamy pewność, że pozbędziemy się całkowicie zebranego na twarzy w ciągu dnia brudu i zanieczyszczeń.

Następny krok t tonik, który pomaga na utrzymanie odpowiedniego PH skóry twarzy. Kiedy już się wchłonie pora przejść do nawilżania. Na tym etapie idealnie sprawdzi się odpowiednio dobrane serum. Jego składniki będą się różnić, w zależności od potrzeb naszej skóry. Jeśli zmagamy się z przebarwieniami, powinna się w nim znaleźć witamina C. W przypadku walki ze zmarszczkami dobrze jest wybrać serum, w skład którego wchodzi kwas hialuronowy.  Ostatnim etapem jest krem, który również powinien być dobrany do potrzeb naszej cery. Pamiętajmy także o użyciu kremu pod oczy, który zapobiega powstawaniu zmarszczek.

 

W przypadku pielęgnacji porannej używamy tych samych kosmetyków, jednak zwróćmy uwagę na krem. Powinien on chronić naszą skórę przed słońcem. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie kremu  z filtrem UV 50. Pamiętajmy o tym nie tylko latem, ale przez cały rok. Efekty jego stosowania na pewno będą widoczne i zadowalające. Na ten temat piesze także strona https://www.aktualne.pl/