Jak leczyć kaszel alergiczny?

Kaszel alergiczny można leczyć objawowo lub przyczynowo.  Aby wyeliminować ten uciążliwy objaw alergii, dobrze jest zastosować kurację lekami przeciwhistaminowymi.  Leki powszechnie stosowane w walce z uczuleniem możemy dostać w aptece bez recepty.

Inną metodą leczenie jest zastosowanie glikokortykosterydów.  Ich zadaniem jest zahamowanie nieprzyjemnej w skutkach odpowiedzi układu odpornościowego, na styczność z alergenami.   W tym przypadku powinniśmy się skonsultować z lekarzem. Jeśli to tylko możliwe wybierzmy się w tym celu do specjalisty-alergologa.  Bardzo prawdopodobne  jest to, że przed rozpoczęciem leczenia zaleci nam wykonanie kilku testów alergicznych.

Jeśli kaszel jest drażniący i suchy, ulgę powinny nam przynieść tabletki do ssania, które nawilżą gardło.  Możemy je dostać bez recepty. W ich składzie znajdziemy zwykle porost islandzki lub kwas hialuronowy.  W przypadku dzieci świetnie sprawdzą się lizak o podobnym działaniu. Jeśli jednak mamy do czynienia z alergicznym zapaleniem zatok wywołującym mocny kaszel, prawdopodobnie niezbędne okażą się tabletki zawierające kodeinę.

W celu pozbycia się alergenów, które mogą zalegać w jamie nosowej, a następnie spływać po tylnej ścianie gardła warto spróbować przepłukać nos oraz zatoki.  To jeden ze sprawdzonych sposobów walki z alergii. W tym celu najlepiej jest użyć soli fizjologicznej. Roztwór usunie alergeny oraz nagromadzone zanieczyszczenia. Dodatkowo nawilży śluzówkę. Pamiętajmy również o regularnym sprzątaniu, a przede wszystkim ścieraniu kurzy oraz częstym praniu pościeli. Nie otwierajmy także okien w czasie nasilonego pylenia.

Na ten temat pisze także strona https://www.kondycja.pl/