Woda. Nie warto o niej zapominać

O tym,  że powinniśmy się napić, raczej nie zapominamy. Chyba że natłok obowiązków jest tak duży, że po prostu nie czujemy ani pragnienia, ani głodu. Jednak o tym, żeby pić wodę, często zdarza nam się zapomnieć. Sięgamy po kawę, aby się obudzić. Herbatę pijemy do śniadania lub po obiedzie. Zdarza nam się także sięgnąć po sok, czy inne słodkie napoje. Bo są smaczne i je lubimy. A woda, no cóż. Nie ma smaku, nie czerpiemy z jej picia przyjemności, więc właściwie, dlaczego mielibyśmy o niej pamiętać. Jest to jednak spory błąd.  Jak duży, możemy się przekonać szybciej, niż myślimy.

O czym warto wiedzieć

Być może większość osób pijących kawę ma świadomość, że jest to napój, który wyjątkowo odwadnia organizm. W tej kwestii wygrywa nawet z alkoholem. Im mocniejsza kawa, tym gorzej. Dlatego każda szanująca się kawiarnia w serwując swoim klientom espresso, podaje również szklankę wody. Jednak sporo osób uzależnionych od tego aromatycznego napoju nie jest tego świadoma.  A pojawiające się symptomy odwodnienia takie jak ból, czy zawroty głowy zrzuca na zmęczenie. Bo przecież nie można się odwodnić, pijąc. A jednak.

Warto pilnować nawadniania organizm spożywając przynajmniej litr czystej wody dziennie. Zwróćmy uwagę na to, by pić, zanim poczujemy pragnienie. Być może nie jesteśmy tego świadomi, ale taka informacji wysłana od organizmu świadczy już o jego odwodnieniu. A najlepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji.

Chociaż smak wody nie jest dla niektórych zachęcające, jej działanie zapewne już tak. Przede wszystkim warto zacząć ją pić jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy. Pozwoli to na usunięcie nadmiaru zbędnej wody z organizmu i na stracie stracimy nawet dwa lub trzy kilogramy. Oprócz tego zyskamy lepszy wygląd skóry oraz poprawi się praca naszego mózgu. Woda to życie i to z niej składa się, w dużej mierze nasz organizm. Dlatego warto pamiętać o jej regularnym spożywaniu. Zaprocentuje to dobrym samopoczuciem i zdrowiem.