Jak dbać o włosy

Włosy od zawsze uważane były za atrybut kobiecości. Długie, lśniące i zadbane przyciągają wzrok i  bez wątpienia dodają atrakcyjności. Zdarza się, że nasze włosy są osłabione i zniszczone. Nie wyglądają tak, jak byśmy tego chciały. Jest jednak kilka sposobów, które mogą poprawić ich wygląd. poniżej przedstawiamy niezawodne metody na poprawę kondycji włosów.

Wyeliminuj tarcie

Tarcie włosów i chropowate i ostre powierzchnie powoduje uszkodzenie łuski. Prowadzi do tego, że ich powierzchnia staje się nieprzyjemna w dotyku mi tracą gładkość. Warto zatem unikać tarcia włosów ręcznikiem, noszenia ubrań ze sztucznych materiałów, dociskania włosów paskiem torebki, wciskania ich pod szalik lub sweter. Postaraj się także zamienić cienkie i ciasne gumki na obszyte materiałem.  Do spania związuj włosy w luźny kok lub warkocz. Zobaczysz jak niewiele potrzeba, aby kondycja włosów się poprawiła.

Zadbaj o oczyszczenie skóry głowy

Pielęgnacja skóry głowy ma ogromny wpływ na wygląd włosów. To właśnie w skórze znajdują się cebulki włosów odpowiedzialne za ich wzrost. resztki kosmetyków oraz sebum, które mogą się gromadzić na skórze głowy zatykają ją, tym samym osłabiając cebulki włosów. Aby temu zapobiegać, zastosuj raz w tygodniu peeling skóry głowy. Dla lepszego efektu możesz dołożyć delikatny masaż.

Unikaj wysokiej temperatury

W wyniku kontaktu z wysoką temperaturą włosy tracą wodę  i stają się kruche oraz łamliwe. Jeśli używasz suszarki, postaraj się stosować zimny nawiew. Natomiast przed prostowaniem lub kręcenie włosów nałóż na nie preparat termoochronny zabezpieczający przed zniszczeniami  w wyniku wysokiej temperatury.

Używaj odpowiedniej szczotki

Staraj się  używać szczotki wykonanej z naturalnych materiałów. Może to być drewno lub włosie dzika lub borsuka. Szczotki wykonane ze sztucznych materiałów wyrzuć do kosza to właśnie one sprawiają, że twoje włosy są osłabione, łamią się przez co wyglądają mało atrakcyjnie.