Jak mieć piękny i zdrowy uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech jest niewątpliwie naszą ozdobą. Jednak nie zawsze nasze uzębienie wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Warto pamiętać, że nigdy nie jest za późno na zmiany. O to kilka rad dotyczących pielęgnacji zębów.

Higiena jamy ustnej

W pielęgnacji zębów najważniejszą rolę odgrywa higiena jamy ustnej. W dzisiejszych czasach konieczność używania pasty do zębów i szczoteczki wydaje się być oczywista. Jednak to nie wszystko. po każdym posiłku oraz przed pójściem spać powinniśmy przepłukać usta specjalnym, przeznaczonym do tego płynem. Pozwoli to na pozbycie się z jamy ustnej resztek pokarmu, które powodują wytwarzanie szkodliwych bakterii powodujących psucie się zębów.

Zgodnie z zaleceniami, szczotkowanie zębów powinno trwać minimum 3 minuty. Powinniśmy także pamiętać o usunięciu bakterii z języka oraz podniebienia górnego.  Na koniec płuczemy usta płynem przez ok 1 min. Pozwoli nam to nie tylko zadbać o higienę jamy ustnej, ale również zapewni nam świeży oddech na dłuższy czas

Pamiętajmy także o użyciu nici dentystycznej. Przy jej użyciu jesteśmy w stanie usunąć resztki jedzenia nagromadzone między zębami, których w żaden inny sposób nie moglibyśmy się pozbyć. Nić, podobnie jak pasta do zębów jest pokryta fluorem.

Jeśli w należy sposób zadbamy o higienę jamy ustnej, unikniemy niepotrzebnych wizyty u dentysty. Co za tym idzie, zaoszczędzimy czas i pieniądze. Przede wszystkim jednak unikniemy nieprzyjemnych doświadczeń i będziemy się mogli cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

Nie zapominajmy jednak o profilaktycznych  wizytach u stomatologa. Powinny się odbywać przynajmniej raz na pół roku.  W czasie takiego przeglądu, dentysta sprawdzi stan naszych zębów. Jeśli pojawią się jakieś ubytki, będzie w stanie szybko i bezboleśnie  zainterweniować.

 

Jeden komentarz w temacie “Jak mieć piękny i zdrowy uśmiech

Dodaj komentarz